Třídní vzdělávací program

Na co se těšíme:

Náš třídní vzdělávací program je volně inspirován knihou spisovatelky Lenky Rožnovské  „  Skřítci školkovníčci “ a uměle doplněn  skřítkem Tužtičkou o další motivační příběhy tak, aby  byly blízké dětem a vycházely z potřeb dětí realizovat se při hře i učení se skřítkem Tužtičkou. Program plynule navazuje na ten z minulého roku, kde je také ústřední postavou někdo, kdo nás bude provázet po celý rok.

Skřítek Tužtička k nám přišel ze základní školy navštívit svého kamaráda skřítka Pitrýska.  Byl zvědavý na  třídu v Mš . Plno malých skřítků se mu líbilo, rozhodl se zůstat, pomáhat jim a prožívat s nimi radosti a dobrodružství všedních dní. Příběh se bude rozvíjet na základě reakcí dětí pod vedením učitelů.

Skřítek  Tužtička bude připravovat do kouzelné taštičky Notičky dopisy, úkoly, překvapení i odměny.

Prostřednictvím našeho příběhu využijeme přirozenou touhu dětí poznávat, objevovat nové a  experimentovat. Povedeme děti k vytváření hlubšího vztahu k prostředí ve kterém žijí, k prohlubování vztahu k přírodě, k samostatnosti i ke spolupráci s ostatními.

Skřítek Tužtička provede děti jednotlivými ročními obdobími a jejich změnami, bude s námi prožívat tradice a vhodnou motivací rozvíjet fantazii a tvořivost dětí.

Povedeme děti k dodržování třídních pravidel, které postupně doplňujeme.

Chceme rozvíjet dětská kamarádství, podporovat fyzickou psychickou pohodu dětí tak, aby nám společně bylo hezky. Všechny činnosti budou propojeny skřítkem Tužtičkou a případně i Pitrýskem a tím zajistíme přirozenou motivaci a prožitkové učení na základě sdílených emocí.