Pohádka - Zimní Švp . 1. den

Zveřejněno: 25. 2. 2019, zapsal: Bohumila Choulíková, přečteno: 195x

1.den -25.2. 2019 – pondělí

Milý deníčku,

Tak si představ, že rok utekl jako voda a my ti píšeme ze zimní školy v přírodě, na které jsme opět v penzionu Pinokio na Božím Daru.

Cesta z Rokycan uběhla rychle a než jsme se stačili na pokojích pořádně zabydlet, čekala nás k obědu bramborová polévka a kuřecí plátek s rýží. A představ si deníčku, že nebyly vůbec žádné zbytky. Prostě paní kuchařka Jana, co nám tu vždycky vaří, to umí moc dobře.

Po odpočinku jsme poprvé vyrazili do lyžařského areálu Novako. Je to od Pinokia kousek, takže jsme tam byli „coby dup“. Lenka nám připravila bezva rozcvičku, dělali jsme třeba koloběžku s jednou lyží a pak jsme cvičně všichni vyjeli na pojízdném koberci na krátkou sjezdovku, a jak nejlíp jsme dovedli, tak sjeli dolů. A to už dospěláci viděli, kdo z nás může na velkou sjezdovku s pomou a kdo bude začínat právě u koberce. A deníčku věř nebo nevěř, ale už dneska můžeme říci, že jsou z nás všech lyžaři. Prostě paráááda! I my, co jsme teprve začínali, už umíme zastavit a den jsme dokonce končili i na „mrkvi“ (prostřední sjezdovka s ručním vlekem). My na velké sjezdovce jsme sjížděli velkými oblouky a na závěr dokonce i jízdu na boulích. Když v půl páté vypli všechny vleky, jen jsme smutně koukali. To to uteklo.

K večeři nás čekal karbanátek s kaší a pak ještě překvapení. Královna Větrule nám poslala dopis a obrázky svých kamarádů. Ty jsme si nalepili do sešitů a k tomu ještě nakreslili zážitky z 1. dne. Teď už všichni sladce spinkáme a těšíme se na další den.