Pohádka - Zimní Švp . 2. den

Zveřejněno: 26. 2. 2019, zapsal: Bohumila Choulíková, přečteno: 217x

2.den – 26.2. 2019 – úterý

Milý deníčku,

dneska jsme si lyžování opravdu užili dosytosti. Už ráno před devátou jsme stáli na Novaku a rozcvičovali naše těla.. Když začaly jezdit vleky, měli jsme přání, vyzkoušet si všichni mrkev. Dvakrát jsme tedy sjeli tuto prostřední sjezdovku a pak se rozdělili do skupin. Na velké sjezdovce nám dospěláci postavili brány a kužele a tak jsme mohli zdokonalovat naše ježdění. Bylo to prima, hlavně když jsme na závěr ke všemu ještě přidali jízdy na hrbech/boulích. My, kteří jsme včera začínali, jsme ještě párkrát sjeli kopec s mrkví, ale postupně jsme se všichni na pomu dostali.

Nad obědem jsme se zase jen olízli, protože zeleninový vývar a kuře na paprice s knedlíkem byly výtečný. Po zaslouženém odpočinku jsme se opět vydali na svah. A to už jsme na velké sjezdovce jezdili naprosto všichni. My zkušenější jsme pilovali techniku jízdy (střídali pizzu a špagety, zkoušeli zaječí skok, jízdu po jedné lyži...). A my začínající jsme se hlavně naučili jezdit na pomě a sjíždět kopec v obloucích. A najednou byl skoro večer.

Ještě před večeří (rizoto) jsme stihli zakreslit své zážitky, protože potom následovala dlouho očekávaná pyžamová párty. A deníčku, představ si, přišla na ní i Královna Větrule. Zatančila si s námi, přinesla dárečky, pozvala nás na pohádkovou stezku a najednou …. byla zase fuč.