Pohádka - Zimní Švp . 3. den

Zveřejněno: 27. 2. 2019, zapsal: Bohumila Choulíková, přečteno: 210x

3.den -27.2. 2019 – středa

Milý deníčku,

dneska do hor přišlo jaro. Sněhu je tady pořád spousta, ale to sluníčko opravdu pořádně hřálo a ptáčci zpívali. My jsme si ale užívali od rána hlavně lyžování. Všichni jsme jezdili na pomě a dolů z kopce jsme ujížděli jako závodníci. Točili jsme volantem, vozili jsme plyšáky mezi koleny, sjížděli jsme ve dvojicích, odlehčovali jsme obloučky, couvali jsme nebo projížděli tunelem. Bylo to fantastický!!!

K obědu jsme měli gulášovou polévku a buchtičky s krémem a po vydatném odpočinku jsme vyrazili na slibovanou stezku. Tam jsme pak našli domeček naší známé Královny Větrule. Pořádně jsme si ho prohlédli a splnili úkoly. A teď si deníčku představ, co se stalo. Pokračovali jsme po stezce dál a najednou se před námi objevil na běžkách Netopírek Pírek. Zastavil a začal si s námi povídat. Řekl nám, kdo vlastně je a co na Božím Daru dělá. Také nám ukázal své lyže a předvedl, jak se na nich běhá a jak bruslí. Rozběhli jsme se za ním, vyběhli malý kopeček a najednou stál před námi právě jeho domeček. I ten jsme si prohlédli, ale to už musel s námi Netopírek Pírek rozloučit a pokračovat po stezce dál. Byl totiž na obhlídce. My jsme se také pomalu z procházky začali vracet, ale nezapomněli jsme ani na pořádnou koulovačku.

S chutí jsme pak slupli k večeři italské těstoviny, zakreslili jsme své dnešní zážitky a nalepili samolepky. Před spaním jsme si ještě stačili i pohrát a přečíst pohádku.