Pohádka - Zimní Švp . 4. den

Zveřejněno: 28. 2. 2019, zapsal: Bohumila Choulíková, přečteno: 220x

4.den – 28.2. 2019 – čtvrtek

Milý deníčku,

dnešní den byl nabitý zimními sporty, kterých jsme si užili, dá se říci, od rána až do večera. Tak pěkně popořadě. Ráno nás opět přivítalo sluníčko a hlavně dobrá nálada. Sportování jsme začali sjezdováním volnými jízdami. Po té jsme se ve dvou skupinách vystřídali na snowtubingu . Každý jsme si v ledovém korytě na „duši“ sjel dvakrát a musíme říct, že se nám tyhle adrenalinové jízdy moc líbily. A to nebylo ještě s dobrodružstvím konec. To nejlepší ještě přišlo. Víš deníčku, co je to snowkiting? To u nás vypadalo asi takhle. Matěj rozbalil svého draka (kite) a s jeho pomocí jezdil na lyžích po pláních. A pak jsme přišli na řadu i my. Na bederním pásu měl Matěj uvázané lano, kterého jsme se vždy po čtyřech drželi, a tak jsme vlastně „kajtovali“ společně s ním. To byla paráda!

Na oběd byla vajíčková polévka a řízek s kaší. Když jsme si odpočinuli, následovalo závěrečné lyžování. Závodní slalom jsme dokončili naprosto všichni, a tak zlatá smajlíková medaile byla zaslouženou odměnou. Sportovní den jsme zakončili bobováním, při kterém jsme si užili hóóódně legrace.

Po večeři (vepřo knedlo zelo) jsme se sešli na rozlučovací párty, na které jsme slavili Marušky narozeniny a Sašíkův svátek. Když jsme byli v nejlepším, ve dveřích se objevil Netopírek Pírek s Královnou Větrulí a nesli speciální dort se zapálenými svíčkami. Našim oslavencům pěkně popřáli a společně s námi se veselili. Pak nás zakouzlili na skřítky Pořádníčky, protože zítra ráno toho prý bude potřeba. Jak to mysleli?

Máme před sebou poslední noc. Zítra budeme balit a uklízet, půjdeme do muzea a nakoupit suvenýry. Po obědě bychom pak měli busem vyrazit k domovu. Bylo tu moc krásně, ale domů už se těšíme.POZOR! PLÁNOVANÝ PŘÍJEZD DO ROKYCAN VE 14.30 HOD