Expedice - SNĚŽNÝ MUŽ

Zveřejněno: 25. 3. 2019, zapsal: Alois Hájek, přečteno: 401x
  1. Výprava po stopách Yettiho čili sněžného muže

Toho dne bylo tepleji, než bylo obvykle v předchozích dnech. Naše výprava vyrazila již brzy z rána (Rokycany). 
Díky rychlému přesunu jsme byli za 2 hodiny v základním táboře (Pension Arnika – Boží Dar), odkud budeme podnikat výpravy za Yettim. Velitelé výpravy nejprve zabezpečili tábor proti vniknutí dravé zvěře a rozmístili foto-pasti. Zbytek výpravy se ubytoval podle plánovaného rozpisu.

 První výškový tábor postavil velitel Martin s posádkou: Dášenkou Š., Mirečkou N., Tobiáškem K. a Gábinkou Č. Jako druhá postavila tábor velitelka Pavlína s posádkou: Ivankou P., Kristýnkou Z., Matějem P. a Ninuškou F. Jako třetí se podařilo postavit tábor velitelce Zuzce s posádkou: Jiříkem P., Petruškou P., Vojtíkem B. a Lukáškem S. Díky nejkvalitnějšímu zabezpečení tábora postavil jako poslední hlavní velitel Lojza s posádkou: Ondráškem H., Eliškou H., Noemkou M., Babetkou K., Natálkou S., Natálkou D., Štěpánkem R., a Adámkem N.

Před první výpravou jsme se posilnili obědem (kuřecí vývar a kaše + kuřecí stehno) a spojili to s odpočinkem. Pak jsme vyrazili po okolí, kde nás zastihla sněhová bouře. Ani to nás však neodradilo od našeho poslání najít Yettiho. Jen jeden člen posádky (Ondra H.) projevil značný zájem o „BOBKOVÁNÍ“. Hláška: „Pane učiteli, kdy půjdeme bobkovat?“

Stop po okolí bylo mnoho, ale žádné nebyly ty pravé.  Výprava se nakonec vymkla kontrole a strhla se nekontrolovatelná sněhová bitva, kterou jsme završili postavením sněhuláka, společnou fotkou a odchodem na večeři (boloňské špagety).

Při sestupu do tábora někteří členové posádky zahlédli v mlze vzdalující se obří postavu, proto zítra proběhne důkladná kontrola zásob všech členů posádky a foto-pastí.

Po přečtení pohádky všichni členové usnuli bez jediné slzičky.