Expedice pokračuje- SNĚŽNÝ MUŽ II

Zveřejněno: 26. 3. 2019, zapsal: Martin Krš, přečteno: 243x

2. Den druhý – v expedici za sněžným mužem postupujeme sice pomalu, ale jistě

Dnes ráno po vydatné snídani plné vitamínů a bílkovin (šunka, sýr, máslo, marmeláda, libové párky, jablečný, pomerančový džus, čaj, rohlíky a chleba - zkrátka co kdo chtěl) jsme vyrazili hledat další indicie, které by nás dovedly blíže k cíli. Po cestě z tábora někteří vedoucí po probdělé noci kvůli hlídkování před dravou zvěří, zjistili, že není neděle, nýbrž úterý, ale ostatním členům expedice to nepřišlo podstatné. Sebou jsme vzali naše povozy (boby) a šli jsme na „bobkování“. Opět se po čase naše výprava zvrtla ve štvanici některých velitelů posádky, což nás unavilo a museli jsme se vrátit zpět do tábora na malou svačinku. Venku jsme vodovými barvami malovali do sněhu, abychom vzbudili zvědavost Yettiho a měli větší šanci ho spatřit. Před obědem posádka spatřila obří stopy ve sněhu, které vedly do jeho spižírny.

K obědu jsme si dali čočkovou polévku a rajskou omáčku z čerstvých rajčat, na které jsme si moc pochutnali. Následoval odpočinek, kterého se příkladně zhostili někteří velitelé posádky.

Odpolední program se odvíjel v duchu Yettiho olympijských her. Netradičních disciplín jako sjezd z kopce v pytlích, hodu sněhovou koulí na cíl, trojskokem snožmo i jednonož, či během v hlubokém sněhu se všichni členové ujali s obrovským nadšením. Sportovní hry byly ukončeny vyhodnocením a medailemi. Za odměnu jsme všichni shlédli pohádku „Zvonilka a velká záchranná výprava“ a šlo se do hajan a opět bez jediné slzičky.