Expedice Yetti – poslední šance

Zveřejněno: 28. 3. 2019, zapsal: Alois Hájek, přečteno: 172x

4. Expedice Yetti – poslední šance

Zásoby jídla se neúprosně tenčí, ale posádka po včerejším vzkazu od Yettiho je stále plná nadšení a nadějí. Počasí nebylo úplně příznivé pro venkovní výstup, a tak jsme dopoledne zůstali v táboře, kde jsme se zabavili smyslovými, pohybovými, stolními hrami a taky pohádkou.

            Po nasycení hladové posádky jsme se přesunuli na Yettiho bobovou dráhu. Díky názorné ukázce profesionálním bobistou bylo zřejmé, že bobová dráha již není provozuschopná.

Nezbývalo tedy nic jiného než shlédnout kulturní památky v okolí a navštívit místní hostinec U Yettiho (cukrárna).

            Po návratu do tábora jsme zjistili, že foto-past na Ježíškově cestě zaznamenala pohyb neznámé postavy. Urychleně jsme se vydali na cestu. Stopy opravdu naznačovaly přítomnost sněžného muže. Zahlédnout se nám ho však nepodařilo.

            Sestoupali jsme tedy zpět do tábora, abychom dojedli poslední zásoby jídla. Pak jsme z nejvyššího bodu nad táborem vystřelili S. O. S. světlice na záchranu naší expedice. Při návratu zpět jsme v Yettiho spižírně našli překvapení pro celou posádku. Ta byla objevem nadšena. Ještě toho večera nás Yetti, sic trochu opálen, navštívil. Celou výpravu jsme zakončili večírkem na rozloučenou.