DOBA LEDOVÁ, JE DOBA LEDOVÁ!!!

Zveřejněno: 14. 1. 2020, zapsal: Alois Hájek, přečteno: 108x

DOBA LEDOVÁ - ŽELEZNÁ RUDA!!!

2. Výprava s veverčákem Vildou DRUHÝ DEN - po stopách až do ŽELEZNÉ RUDY

 Dnešní ráno bylo ve znamení sluníčka. Už od rána nám svítilo do oken a provázelo nás celý den i na naší výpravě. Po vydatné snídani plné vitamínů a bílkovin (šunka, sýr, máslo, marmeláda, lupínky, jogurt, jablíčka, mléko, čaj, rohlíky a chleba - zkrátka co kdo chtěl) jsme vyrazili na cestu, po které jsme se spíše klouzali. Po cestě jsme si zahráli na stopaře. Objevili jsme nové stopy tygra šavlozubého, bobky veverčáka Vildy a také bobří staveniště.  V Železné Rudě jsme navštívili místní zvěřinec se spoustou exotických zvířat. Také jsme navštívili cukrárnu  U Sněhurky a sedmi trpaslíků, ale uvnitř jsme potkali jen rybičky. Děti se posilnily na zpáteční cestu palačinkami a poháry. Po cestě zpět již byla vidět značná únava ve skupinách Vačic a hlavně Lenoch-odů.

Na obědě jsme si moc pochutnali, byla čočková polévka a maso s těstovinami. Následoval odpočinek, kterého se příkladně zhostili i někteří vedoucí skupiny. Odpolední program se odehrával v hotelovém bazénu, kde jsme se náramně vyřádili.

Před večeří jsme si pustili pohádku „Doba Ledová I“. Po večerním gáblíku jsme v klubovně vyplnili naše turistické deníky, řekli si program na zítra a šlo se do hajan a opět bez jediné slzičky.