Karnevalový týden

Zveřejněno: 24. 2. 2020, zapsal: Lucie Brabcová, přečteno: 404x
Karneval

Tento týden proběhl v duchu masopustních tradic. Děti si samy vytvářely masky skřítků a víl. Nacvičily společný tanec a naučily se lesní písně. Ve čtvrtek se celá mateřská škola sešla v naší třídě a každá třída ostatním předvedla svojí secvičenou scénku a své masopustní masky. Na konci této sešlosti jsme si všichni společně zatancovali.

Masky víl a skřítků, které si děti vyrobily, dále využijeme. V dalších týdnech plánujeme vítání jara, odemykání dračího lesa, objevování změn v přírodě, sounáležitost s přírodou. V průběhu těchto činností se budeme měnit na pomocníky přírody kolem nás a proměňovat se na víly a skřítky.

V úterý do naší školky zavítalo divadlo Dráček s pohádkou „Jak princezna chtěla čarovat“. Děti se aktivně zapojovaly - čarovaly s herečkou, veršovaly, zpívaly… V pátek jsme se vypravili na zimní stadion, kde se děti učily bruslit.