Egon a jeho kamarádi

Zveřejněno: 15. 9. 2021, zapsal: Lucie Brabcová, přečteno: 93x
Egon a jeho kamarádi Motýl Egon

Tento týden se nesl hlavně ve vzájemném seznamování všech v naší třídě. Tím myslíme děti, učitelky, naše zvířata a personál školky. Děti se také seznámily s Egonem. Egon je smutný motýl, který je na louce jako jediný celý bílý. Ostatní motýlci mají spoustu barev na svých křídlech. Egon zjistil, že je jiný a něktří motýlci se mu začali posmívat. To se dětem vůbec nelíbilo a společně jsme přišli na to, jak bychom Egonovi pomohli, aby nebyl smutný. Děti se zachovaly úžasně a nikdo z nich by nenechal Egona stranou a všechny děti se shodly, že by ho vzaly do party a kamarádily by se s ním. Na konci týdne jsme společně mluvili o naší třídě, našem přátelství a zda se to podobá louce a motýlkům. Děti dokázaly poselství rozklíčovat - " I když je někdo jiný, tak to neznamená že s ním nebudeme kamarádit" (Kája).

 "Každé setkání v nás zanechává stopy. Někdy hezké, jindy nepříjemné. Když se setkáváme, je to, jako když malujeme jeden druhému do srdcí. Něco z nás v tom druhém vždy zůstane a naopak. Jakou barvu vezmeš a jestli tvůj štětec bude jemný, tvrdý, nebo bude škrábat, udělá kaňku – to už záleží jen na tobě." (EGON, MOTÝL SE SNĚHOBÍLÝMI KŘÍDLY)