Informace o zápisu do MŠ


CO SE DĚJE V NAŠÍ ŠKOLE

Zveřejněno: 14. 6. 2022, zapsal: Matěj Peřka, přečteno: 61x

Ve čtvrtek jsme zdolali křížovou cestou Hladový vrch, kde jsme se u kapličky posilnili, abychom nebyli hladoví i my. U hotelu Belveder jsme objevili hřiště, kde jsme si pohráli. Cestou zpět nás v lese překvapil vzkaz od skřítka Samotníčka, který nám pomohl vypátrat poklad ukrytý pod okřínkem (vývratem).

lšvp 2022(11) lšvp 2022(10)
Zveřejněno: 14. 6. 2022, zapsal: Matěj Peřka, přečteno: 59x

Středa byla pro všechny děti svátečním dnem a my si ho tak také užili. Dospěláci zazpívali dětem jako přání sváteční písničku a po snídani jsme se vydali do lanového centra. No to byl zážitek! Tó bylo pohybu! Poobědvali jsme řízek jako na pikniku v trávě a cestou domů jsme se ...


Zveřejněno: 14. 6. 2022, zapsal: Matěj Peřka, přečteno: 73x

Druhý den jsme se vypravili podél Grádelského potoka a objevili jsme na něm Kneippovy lázně na otužování nohou. Dopis od Samotníčka nám dal indicii, kde hledat malé překvapení a na oplátku jsme v lese postavili domečky pro všechny lesní skřítky.

Odpoledne nás pak čekalo kreativní tvoření památečního Samotníčkového trika a ...


Zveřejněno: 14. 6. 2022, zapsal: Matěj Peřka, přečteno: 60x

Teda malilinkatý háčíček by leckdo mohl vidět ve výluce na trati, ale my si moc užili cestu rychlíkem, osobákem i serpentinovou jízdu autobusem.
Na Samotách v Železné Rudě nás přivítalo slunečné počasí, svěží horský vzduch a louka plná pampelišek a voňavé trávy. No kdo by odolal… To bylo věnečků pro ...


Zveřejněno: 14. 6. 2022, zapsal: Matěj Peřka, přečteno: 62x

Koťata ŠvPř Železná Ruda 2022

Jede, jede vláček, na Šumavu vláček,
 kdo nastoupí, neprohloupí
   a není v tom háček…

lšvp 2022 (1) lšvp 2022 (2)
Zveřejněno: 10. 6. 2022, zapsal: Veronika Vaňourková, přečteno: 53x
kde žiji 2 kde žiji

Téma, které mělo děti blíže seznámit s městem, ve kterém bydlíme, se nám velice povedlo. Motivace básní Josefa Brucknera „Pejskové z malého náměstí“ nás inspirovala k výrobě krásných krabicových pejsků, které jsme venčily po celých Rokycanech a zároveň si ukazovaly důležité body v našem městě, které bychom měly znát. Hasičskou ...


Zveřejněno: 10. 6. 2022, zapsal: Lucie Brabcová, přečteno: 67x
 ,kmn ugoiug uhioz

Tento týden se nesl v duchu výletů, krásného počasí a loučení. Na začátku týdne jsme se společně s rodiči sešli všichni v naší třídě, abychom se rozloučili s dětmi, které odchází do školy. Naší rozlučku jsme odstartovali písničkami a tanečkem, který jsme si připravili pro rodiče. Po předání dárků předškolákům ...


Zveřejněno: 10. 6. 2022, zapsal: Andrea Pylíková, přečteno: 6x
Sluníčka - loučeníIV Sluníčka - loučeníIII Sluníčka - loučení II Sluníčka - loučení

Tak jsme se dočkali. Poslední den už je tady. Těšíme se na rodiče, ale je nám i smutno, že vše končí. Všichni byli úžasní, malé stýskání zahnaly polibky fotek své rodiny i přečtení pozdravu od rodičů, ale také přitulením se ke kapitánům.

Zabalili jsme zavazadla, uklidili hračky i naše kajuty ...


Zveřejněno: 9. 6. 2022, zapsal: Věra Zagorová, přečteno: 132x
lala blaloď

Město Rokycany má od roku 1998 partnerství s městem Pfinztal z Badenska - Würtenberska. S tímto městem se rozvinula spolupráce mezi fotbalisty, basketbalisty, atlety a pěveckými sbory. Do Pfinztalu jezdí folklórní soubory Domu dětí a mládeže. Spolupráce s městem Pfinztal se rozvíjí i při výměnných pobytech.

Při tradičních oslavách "Setkání pod ...


Zveřejněno: 9. 6. 2022, zapsal: Andrea Pylíková, přečteno: 4x
Sluníčka - oslava II Sluníčka - oslava

Kalendář i Sindibád nám prozradili sladké tajemství. Dva naši kamarádi - plavčíci Mája a Tádík mají tento týden šesté narozeniny. Připravíme jim prima oslavu. Vyzdobili jsme si hernu, připravili pohoštění a vše mohlo začít.

Předali jsme drobné dárky, oslavenci sfoukli každý 6 svíček, a když dohořena fontána, pustili jsme se do ...